x
M E D E X

Kanal Gemisi ile Denizyolu Taşımacılığı

Kanal Gemisi ile Denizyolu Taşımacılığı

 Rostov’ dan başlayarak Astrakhan’a sona eren Volga-Don nehri üzerinden yılın belirli dönemlerinde denizyolu taşıması yapılarak, normalde başka denizlere kıyısı olmayan Hazar Denizine ulaşmak ve taşıma işleri yapmak mümkündür. Genel olarak Nisan-Kasım ayları hem sıcaklık hem de gereken nehir derinliğinin (draft) uygun hale gelmesi ile birlikte taşımalar yapılabilmektedir. Kasım-Mart ayları arasında ise bölgedeki aşırı soğuk nedeniyle nehir donmakta ve taşıma yapılamamaktadır.

 Uzun dönem kontratlı olarak filomuzda bulunan OMKSY ve VOLGO BALT türü gemilerimiz ile tüm Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz limanlarından komple gemi yüklemelerimiz mevcuttur. Ayrıca, ayda 1-2 sefer ile kısıtlı olmak üzere Marmara limanlarından düzenli parsiyel servisimiz de bulunmaktadır.

 Bahsi geçen gemilere, haftalık nehir derinliği de kontrol edilerek yaklaşık 3.000 tona kadar yükleme yapılmaktadır. Marmara Limanlarından Volga-Don nehri üzerinden yapılan taşımalarda transit süre 14-15 gün olup, tüm taşıma yöntemleri içerisinde fiyat olarak en uygun olanıdır.

 Genel olarak Hazar içerisinde kullanılan tahliye limanları Türkmenbaşı ve Aktau olup, müşterimizin talebi doğrultusunda son teslim yerine kadar taşıma yapmak da mümkündür.

 Her türlü fiyat talebiniz için
operasyon@medex-tr.com adresine talep geçmenizi rica ederiz.